
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 25.27 mm |
| Width | 15.75 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 9 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 15 V |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Output Power | 45 W |
| Efficiency | 96 % |
| Output Current-Channel 1 | 3 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 11.85 V to 22 V |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$23.66066
Ext.Price$23.66066
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $23.66066 | $23.66066 |
| 10 | $22.82504 | $228.25040 |
| 25 | $22.01904 | $550.47600 |
